Dnia 18 września wychowanek IV grupy Martin Gwóźdź pod opieką wychowawcy Grzegorza Kufla, wziął udział w Otwartym Turnieju Badmintona o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Złotoryi. Ta najszybsza gra na świecie z roku na rok zdobywa coraz więcej entuzjastów w naszej placówce. Wychowankowie napędzeni sukcesami swoich kolegów z lat ubiegłych próbują wskoczyć na jeszcze wyższy poziom……

Do rywalizacji przystąpiło blisko 70 zawodniczek i zawodników. Mecze były rozgrywane na trzech boiskach. Dziewczęta grały systemem grupowo – pucharowym a chłopcy systemem brazylijskim. System brazylijski uważany jest przez sportowców za jeden z najbardziej sprawiedliwych systemów gry. Nazywany również „systemem do dwóch przegranych” – zawodnicy odpadali dopiero po przegraniu dwóch meczy.
Po kilkugodzinnych zmaganiach w kat. dziewcząt zwyciężyła Magdalena Piszczek – I TEL przed Amelią Wałek – II TEI i Alicją Durakiewicz – II TL. W kat. chłopców I m zdobył Jakub Tycel – I TM przed Grzegorzem Kręcichwostem - II TL oraz Maciejem Wątrobom - II TL, w tej doborowej stawce Martin uplasował się na 9 miejscu, wygrywając 3 spotkania i ponosząc 2 porażki.
Oficjalnego zamknięcia turnieju, dokonał Pan wicedyrektor Zbigniew Mularczyk, wręczając zwycięzcą puchary, medale oraz dyplomy.

Autor: Gezegorz Kufel