22 kwietnia 2020 roku obchodziliśmy kolejny raz Światowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach. Wiele organizacji ekologicznych, władz miast czy placówek edukacyjnych organizuje w Dniu Ziemi imprezy i wydarzenia plenerowe.
Epidemia COVID-19 (koronawirusa), która dotarła również do Polski, zmusiła nas do ograniczenia planowanych działań do własnego podwórka. Ogarnęliśmy zakamarki zakładu ze śmieci i dzięki Panu dyrektorowi poszliśmy starym szlakiem nad letnie kąpielisko wychowanków na rzece Kaczawie.

Tam, w krótkim czasie uzbieraliśmy 6- 120 litrowych worków śmieci, a Patryk wyłowił z rzeki obudowę lodówki, w której nasz „urobek” przynieśliśmy w pobliże drogi asfaltowej, skąd odpowiednie służby zabrały go na wysypisko. Pogoda dopisała, wychowankowie przewietrzyli umysły a Kaczawa stała się trochę ładniejsza. Realizatorzy akcji, to Patryk, Krystian, Patryk Drugi, pan dyrektor zakładu i Ja.
historyk