9 października 2020 roku Zakład Poprawczy w Jerzmanicach-Zdroju odwiedził Kajetan Broniewski, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie (1992). Celem wizyty była prelekcja na temat pozytywnych aspektów uprawiania sportu oraz zachęcenia naszych wychowanków do aktywności fizycznej poprzez udział w eliminacjach międzyzakładowych do Mistrzostw Polski Zakładów Poprawczych na ergometrze wioślarskim 2020.

Zawodnicy musieli pokonać dystans 500 metrów na czas. Następnie łączna suma czasów dwóch najlepszych zawodników z danej placówki decydowała o awansie do Mistrzostw Polski.

Na końcowy werdykt musimy poczekać, aż wszystkie Zakłady zaliczą kwalifikacje.

Kajetan Tomasz Broniewski (ur. 6 marca 1963 w Zabrzu) – polski wioślarz i działacz sportowy, trzykrotny olimpijczyk, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie (1992). Zawodnik m.in. AZS-AWF Warszawa.

Absolwent Zespołu Szkół Łączności w Warszawie. Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, w specjalizacji trenera wioślarstwa.

Został dyrektorem generalnym PKOl i działaczem sportowym w Polskim Związku Towarzystw Wioślarskich. Został mianowany menedżerem Narodowego Centrum Żeglarstwa od 1 maja 2009.

Postanowieniem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z 30 czerwca 2015 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz upowszechniania i rozwoju sportu, za osiągnięcia w pracy społecznej na rzecz polskiego ruchu olimpijskiego.

Autor: Piotr Kocyła