Drukuj
Odsłony: 120

Jakiś czas temu, pięknej, słonecznej niedzieli lecz jednak jesiennej odwiedzili nas w zakładzie dostojni Panowie. Jeden z nich to były wychowanek – Patryk Wachowicz, który opuścił mury naszego kurortu już kilkanaście lat temu, a drugi, jak się okazuje to jego bliski znajomy – Marcin Różalski, znany w całym kraju i nie tylko zawodnik MMA.
Ciekawi goście odwiedzili naszych wychowanków w internacie pod przewodnictwem dyrektora zakładu. Patryk Wachowicz, jako były wychowanek był pełen podziwu, jak bardzo zmienił się na lepsze standard życia wychowanków w grupach wychowawczych. Padły też słowa „…macie tu teraz super”.

Po krótkiej wizycie w internacie dyrektor zakładu zaprowadził gości do sali konferencyjnej, gdzie przybyli też wychowankowie wraz z wychowawcą. Dyrektor zakładu jeszcze raz przywitał oficjalnie gości i przekazał im głos. Panowie przeprowadzili prelekcję dla naszych wychowanków, dotyczyła ona między innymi istoty wartości pobytu w zakładzie poprawczym, które należy realizować w kontekście dostępnej edukacji i wychowania, myśląc o swojej przyszłości. Wychowankowie z zainteresowaniem słuchali mądrych słów, podejmowali ciekawy dialog mówiąc o swoich osobistych doświadczeniach, czasem planach doraźnych i na przyszłość. Marcin Różalski opowiedział także w skrócie o doświadczeniach ze swojej kariery zawodnika sportów walki. Zobrazował naszym wychowankom, jak sport lub inne hobby może pomóc w życiu aby nie zejść na złą drogę dzięki „pomocy” pseudo przyjaciół. Całe spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze, wielu ciekawych wypowiedzi ze strony gości i naszych wychowanków, dotyczących pracy nad samym sobą. Czekamy na koleją wizytę i obiecany trening poprowadzony przez Marcina Różalskiego.

Autor: Adam Janas