Drukuj
Odsłony: 880

Od początku września działa w naszej placówce Kółko Turystyczne, podczas którego odbywać się będą przede wszystkim zajęcia praktyczne, takie jak: piesze wędrówki, rajdy rowerowe, wycieczki itp.

9 października 2018 roku odbyła się inauguracyjna wycieczka do Szklarskiej Poręby. Celem głównym 8 osobowej ekipy było zdobycie Szrenicy - szczytu górskiego położonego w zachodniej części Karkonoszy na wysokości 1362 m.

Po drodze na szczyt uczestnicy odwiedzili Wodospad Kamieńczyka (najwyższy wodospad w polskich Sudetach) i Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej a schodząc Schronisko PTTK Pod Łabskim Szczytem. Łącznie uczestnicy wycieczki pokonali pieszo ok. 18 kilometrów. W drodze powrotnej zatrzymali się w Jeleniej Górze w celu uzupełnienia spalonych kalorii, wysokokalorycznym tureckim posiłkiem. Po 9 godzinach turystycznej eskapady cali i zdrowi powrócili do naszego kurortu.

Uczestnicy: Konrad P., Bartosz G., Krzysztof K., Patryk R. i Martin G. oraz opiekunowie Piotr Kocyła, Jerzy Cibor i Artur Górny.

Autor: Piotr Kocyła